Today is October 28, 2020

ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଦ୍ୱାରା ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବାଇପାସ ରାସ୍ତାର ବିସ୍ଥାପିତ ଲୋକଙ୍କ ଜମି ଠକାଇକରି ହଡପ କରାଯାଇଛି l

ବଲାଙ୍ଗିିର : 15 October 2020 : ବଲାଙ୍ଗୀର ବାଇପାସ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବିସ୍ଥାପିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଏକ ତାଲିକା ଜ଼ୀଲ୍ଲାପ୍ରଶାସନ ଙ୍କ ତରଫରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଥିଲା l

ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ନାନା ପ୍ରକାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇଥିଲା l କେତେକ ଗରିବ ଲୋକ ଜମିଅଧିଗ୍ରହଣ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଥିବା ଜାଣିନପାରି ଅତିକମ ମୂଲ୍ୟରେ ନିଜ ଜମି ବିକ୍ରିକରିଦେଲେ ।

ଅନେକ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ପାଇଁ ଅଧିଗ୍ରହଣ ହେଉଥିବା ଜମିକୁ ଛାଡ଼ିଦେଇ ଅନ୍ୟ ଜମି କିଣିବାପାଇଁ ରାଜିକରlଗଲା l ଜମି ରେଜେଷ୍ଟ୍ରି କଲlସମୟରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଜାଣତlରେ ଅଧିଗ୍ରହଣ ହେଉଥିବା ଜମିର ପ୍ଲଟ ନମ୍ବର ଲେଖି ଠକାଇ କରି ଜମି ହଡପ କରାଯାଇଛି l

ଜମିବିକ୍ରି ନକରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପରିବାର ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ମନାନ୍ତର ହୋଇଥିଲା ମାତ୍ର ଜଣେ ସଦସ୍ୟକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରି ଅନ୍ୟ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ମାନଙ୍କ ବିନା ଦସ୍ତଖତରେ ଜମି ବେଆଇନି ରେଜେଷ୍ଟ୍ରି କରାଯାଇ ମଧ୍ୟ ହଡପ କରାଯାଇଛି l

ଜମିବିକ୍ରି କରିଥିବା ପରିବାରର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଚୁକ୍ତିମୁଲ୍ୟର ଅଧାଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନକରି ବକେୟା ଟଙ୍କା ପରେ ଦିଆଜିବକହି ଠକାଇ କରାଯାଇଛି l

ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଦ୍ୱାରା ଠକାଇ ରେ ପଡିଥିବା ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ମାନେ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଜାଣିଲା ପରେ ପ୍ରତିବାଦ କଲlରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ମାରି ଦେବା ପାଇଁ ଧମକ ଦିଆଯାଇଛି l

ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଦ୍ୱାରା ଠକାଇ କରିଥିବା ଜମିର ସରକାରୀ ଅଧିଗ୍ରହଣ ଆକଳନ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ସାତ କୋଟି ରୁ ଅଧିକ ହେବ l

ଠକାଇ ହୋଇଥିବା ଜମି ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ 3.350 ଏକର ଜମି ଯାହାର ସରକାରୀ ଜମିଅଧିଗ୍ରହଣ ମୂଲ୍ୟ ଚାରିକୋଟିରୁ ଅଧିକ ହେବ ତଥାକଥିତ ” ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଧୁ ” ଙ୍କ ନାମରେ ରେଜେଷ୍ଟ୍ରି କରାଯାଇଛି l

ଉପରୋକ୍ତ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଉଚ୍ଚସ୍ଥରୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଗଲେ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିପାରିବ l

Previous ArticleNext Article
( M.Com, LLB, PG DLL & PM, PG DB & IM, PG DCS ) Founder cum Editor-in-Chief of Social Reform.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *